Informatikai és üzletfejlesztési stratégia készítése és megvalósítása
- Ágazati szakrendszerek tervezése, fejlesztése
- Szervezeti átalakítások támogatása, szervezet- és folyamatfejlesztés
- Ágazati adatvezérelt irányításra való átállás
- Adatvagyon felmérés, adatelemzés
- Termékesítés, termékfejlesztés
- Részletes megvalósíthatósági tanulmányok készítése
- Informatikai és üzletfejlesztési stratégia készítése és megvalósítása
Bemutatkozónk
Eredményorientált IT tanácsadás - Key Result Services.pdf
Állandó tanácsadóink

Az informatikai és üzletfejlesztési stratégia kidolgozása és megvalósítása során fontos, hogy számos területet vegyünk figyelembe. Az általad felsorolt területek mellett további fontos lépéseket is meg kell tennünk.
1. célok és prioritások meghatározása
Első lépésként határozzuk meg az informatikai és üzleti célokat. Fontos, hogy ezek mérhetőek, konkrétak, elérhetőek és időkorlátokhoz kötöttek legyenek. Például: növeljük a szerverek rendelkezésre állását 99%-ról 99,5%-ra az elkövetkező egy év során.
2. SWOT analízis
Értékeljük fel a vállalat belső erősségeit és gyengeségeit, valamint a külső környezetben rejlő lehetőségeket és fenyegetéseket (SWOT analízis). Ez segít meghatározni a stratégiai előnyöket és a kockázatokat.
3. résztvevők bevonása
Fontos, hogy az informatikai és üzletfejlesztési stratégiát a szükséges résztvevőkkel együtt dolgozzuk ki. Ez magában foglalhatja az IT csapatot, a vezetőséget, a vállalatirányítást és más érintetteket.
4. költségvetés meghatározása
Határozzuk meg a szükséges költségvetést az infrastruktúra fejlesztéséhez, a szolgáltatások bővítéséhez és a biztonság megőrzéséhez. Ez magában foglalja a hardver- és szoftverbeszerzéseket, a szakemberek képzését és egyéb költségeket.
5. infrastruktúra fejlesztés
A moduláris felépítés alapján kezdjük el fejleszteni az infrastruktúrát a meghatározott célok szerint. Ez lehet magában foglalni a szerverpark bővítését, a kliens oldal optimalizálását, a hálózati eszközök cseréjét stb.
6. szolgáltatások bővítése
Fejlesszük tovább a vállalat által nyújtott szolgáltatásokat. Ez lehet felhő alapú rendszerek bevezetése, irodai szolgáltatások fejlesztése, IT biztonsági szolgáltatások kibővítése stb.
7. szolgáltatások bővítése
Fejlesszük tovább a vállalat által nyújtott szolgáltatásokat. Ez lehet felhő alapú rendszerek bevezetése, irodai szolgáltatások fejlesztése, IT biztonsági szolgáltatások kibővítése stb.
8. biztonsági intézkedések
Ne feledkezzünk meg a biztonsági intézkedésekről. Ez magában foglalja a tűzfalak, vírusirtók, biztonsági mentéseket és egyéb védelmi mechanizmusok implementálását.
9. felhasználó-menedzsment és identitáskezelés
Határozzuk meg, hogyan fogjuk kezelni a felhasználókat, az identitásokat és a hozzáféréseket az informatikai rendszerekhez. Ez magában foglalja a felhasználói fiókok létrehozását, jelszópolitikák meghatározását és az hozzáférési jogok kezelését.
10. rendszeradminisztráció
Biztosítsuk, hogy megfelelő szintű rendszeradminisztrációs feladatok legyenek ellátva. Ez magában foglalja a rendszerek karbantartását, frissítéseket és javításokat.
11. monitoring és értékelés
Fontos, hogy folyamatosan monitorozzuk az infrastruktúrát és a szolgáltatásokat, hogy időben észleljük a problémákat és reagálhassunk rájuk. Emellett rendszeresen értékeljük a teljesítményt a kitűzött célokhoz képest.
12. rugalmasság és skálázhatóság
Készítsünk terveket a jövőbeni bővítésekre és változtatásokra. A stratégia olyan moduláris legyen, hogy könnyen alkalmazkodhasson az új technológiákhoz és üzleti igényekhez.
13. dokumentáció
Ne feledkezzünk el a megfelelő dokumentációról. Rögzítsük a rendszerek konfigurációit, a folyamatokat és a fejlesztéseket.
Ezen lépések mentén haladva egy átfogó informatikai és üzletfejlesztési stratégia készülhet el, melynek megvalósítása során az előre meghatározott célokat hatékonyan elérhetjük. Fontos, hogy a stratégia rugalmas legyen, hogy alkalmazkodni tudjon az esetlegesen felmerülő változásokhoz és kihívásokhoz.